هر گونه سوالی داشتید با ما تماس بگیرید 09376989650

اصول نگهداری گلهای شاخه بریده در گلدان

نحوه نگهداری صحیح گلهای شاخه بریده در گلدان
اصول نگهداری گلهای شاخه بریده در گلدانReviewed by گل سفارشی on Jan 16Rating: 5.0اصول نگهداری گلهای شاخه بریده در گلدان نگهداری گلهای شاخه بریده در گلدان نیازمند رعایت یکسری نکاتی هست . مثلا برای افزایش طول عمر و نگهداری گلهای شاخه بریده در گلدان می بایستی انهای تمامی ساقه های گلها را بصورت زاویه 45 درجه برش داده شود و همچنین آب گلدان هر روز عوض شود . از آب متعادل در گلدان استفاده شود.

نحوه نگهداری صحیح گلهای شاخه بریده در گلدان

 

 

 

نگهداری گلهای شاخه بریده در گلدان، یکی از دغدغه های بسیاری از افراد می باشد. شما با رعایت یکسری از نکات نگهداری گلهای شاخه بریده در گلدان در آپارتمان میتوانید از پژمرده شدن آنها جلوگیری کرده و زمان زنده ماندنشان را افزایش دهید. گلهای شاخه بریده در گلدان که شما آن را در آپارتمان یا دفتر کار خود قرار می دهید از نظر روانشناسی بسیار در روحیه تان تاثیر گذار است .

چگونه عمر گلهای شاخه بریده را طولانی کنیم

۱- هنگامیکه گلهای شاخه بریده تان را از گلفروشیهای معتبر یا بازار گل و یا تولید کنندگان گل و گیاه از گلخانه ها تهیه کردید، بلافاصله بعد از باز کردن بسته گل، انتهای تک تک شاخه ها رو بوسیله قیچی یا ابزاری تیز بصورت مورب ۴۵ درجه برش دهید.

چگونه عمر گلهای شاخه بریده را طولانی کنیم
شاخه های گل را با زاویه ۴۵ درجه برش دهید

۲- گلهای شاخه بریده رو با آرایش و نظم مناسبی داخل گلدان شیشه ای قرار دهید تا جلوه ای خاصی به فضا دهد.

دسته گل با آرایش و نظم مناسبی داخل گلدان شیشه ای

۳- هرگز برای آب داخل گلدان از آب سرد استفاده نکنید، چون آب سرد برای گلهای شاخه ای مضر است. بهتر است از آب ولرم استفاده شود.

۴- آب داخل گلدان را تا نصف پر کنید .

۵-برای طولانی شدن عمر و نگهداری گلهای شاخه بریده در  گلدان، به همراه آب کمی سرکه بریزید.

۶-اگر می خواهید گلهای داخل گلدان، تازه بمانند باید ساقه آنها را در روزنامه خیس پیچانده و در یخچال قرار دهید.

۷- آب گلدان را هر روز یا حداکثر یک روز در میان عوض کنید.

۸- زمانیکه میخواهید آب گلدان را عوض کنید حتما انتهای گل ها رو با قیچی یا چاقو برش مورب ۴۵ دهید.

۹-گل های شاخه بریده را نباید در کنار میوه ها قرار داد، چون میوه گاز اتیلن متصاعد می کند و این گاز باعث سریع پژمرده شدن آن ها می شود.

گل های شاخه بریده را نباید در کنار میوه ها قرار داد

۱۰- گلهای پژمرده رو از گلهای سالم جدا کنید چون این گلهای پژمرده به دلیل گاز اتیلنی که از خود منتشر می کند باعث میشود دیگر گلها سریعتر خراب شوند.

۱۱-اگر ته گلدان یک سکه مسی بیندازید عمر گلهای شما زیادتر می شود و حل کردن یک قرص آسپرین در آب گلدان، باعث دوام بیشتر گلهای گلدان می شود.

ته گلدان یک سکه مسی بیندازید

۱۲-بسیاری از گل ها مثل زنبق سفید، در شرایط مرطوب زودتر از بین می روند پس با گذاشتن یک یا چند سنگریزه در ته گلدان، شرایطی را فراهم کنید تا آب گلدان زودتر از آن خارج شود.

گذاشتن یک یا چند سنگریزه در ته گلدان

۱۳-گل نرگس از خود گازی متصاعد می کند که باعث پژمرده شدن گلهای دیگر می شود، گل نرگس را با دیگر گل ها در یک گلدان قرار ندهید.

گل نرگس را با دیگر گل ها در یک گلدان قرار ندهید

۱۴-در حال حاضر برای ماندگاری بیشتر گلهای شاخه بریده یکسری کودهای تقویتی در بازار موجود هست میتوانید آنها را تهیه کرده و چند قطره در آب گلدان بریزید.

۱۵- برای نگهداری گلهای شاخه بریده در گلدان ،بهتر است از گلدان های شیشه ای استفاده شود . می توانید داخل گلدان را با سنگهای تزیینی،تزیین کنید . اینجوری یک زیبایی خاصی را به خودتان و بقیه هدیه می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *